• 02Лис

  З метою профілактики електротравматизму головний державний інспектор Сергій Мартич провів робочі зустрічі з електротехнічним персоналом ПРАТ «НЕДРАФАРБА», ТОВ «ЄВРООПТИКА», ПП «ІЗЮМБУД» щодо дотримання вимог «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів». Під час зустрічі інспектор наголосив на необхідності дотримуватися вимог діючих правил і норм з охорони праці, застосувати заходи для впровадження стандартів сучасних досягнень науки і техніки передового досвіду з охорони праці, при виконанні робіт усі працівники повинні бути забезпечені спецодягом і засобами індивідуального захисту, виробниче обладнання під час технічного обслуговування або ремонту було зупинено та відключено від напруги, при цьому на рубильниках і пускових пристроях вивішуються плакати «Не вмикати! Працюють люди!» та інше.

  DSC_0025_1 (1)
  Фахівець зазначив, що електрозахисні засоби служать для захисту людей від поразки електричним струмом, дії електричної дуги або електромагнітного поля при роботах в електроустановках. Всі засоби електрозахисту в електроустановках, повинні задовольняти вимогам державних стандартів.
  Особливу увагу присутніх інспектор звернув на те, що персонал, який виконує ремонтні роботи електроустановок, повинен бути повністю забезпечений всіма необхідним захистом, навчений правилам їх застосування, зобов’язаний користуватися ними щоб забезпечити безпеку робіт. Засоби захисту повинні бути присутні як інвентарні, в приміщеннях електроустановок. Також можуть видаватися для індивідуального користування. Слід використовувати тільки марковані електрозахисні засоби, з вказівкою заводу-виробника, найменування або типу виробу і роком випуску.
  Обов’язково потрібно звертати увагу на штамп про випробування! Він в обов’язковому порядку повинен бути присутній. Якщо термін випробування прострочений, персонал має право не приступати до робіт. Ізолюючими електрозахисними засобами потрібно користуватися тільки по їх прямому призначенню і в електроустановках напругою не вище того, на яке вони розраховані. Ці дані написані в керівництві з експлуатації, інструкції, паспорті на той або інший засіб електрозахисту. Зберігати засоби захисту потрібно в умовах, які забезпечують справність і придатність до застосування, вони повинні бути захищені від механічних пошкоджень, забруднення і зволоження.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 17:52