• 02Лис

  prosrochenyj-pasport Головним управлінням Держпраці у Харківській області проведено ряд інспекційних відвідувань, під час яких було виявлено нелегально працевлаштованих робітників на підприємствах Харківщини.

  Так в компанії, яка займається виробництвом з деревини, було виявлено 8 працівників «нелегалів».
  У фізичної особи – підприємця, було допущено до виконання робіт з громадського харчування – 5 працівників без офіційного працевлаштування. У двох фізичних осіб – підприємців, які працюють у сфері торгівлі та будівництва виявлено 8 працівників «нелегалів».
  Під час одного з інспекційних відвідувань приватного підприємства у сфері легкої промисловості, було відмовлено у допуску та наданні будь-яких документів. Тобто, створено перешкоди у проведенні інспекційного відвідування.
  За результатами інспекційних відвідувань, Головним управлінням розглянуто справи та винесено постанови щодо накладення штрафних санкцій на загальну суму майже 2,7млн. гривень!

  Держпраці нагадує!

  1. За одного найманого працівника без належного оформлення трудових відносин передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, тобто 111 690 гривень.

  2. У разі вчинення роботодавцем перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення, передбачено штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат, тобто 372 300 гривень.

  3. Працівники, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем – соціально незахищені: не отримають державних соціальних гарантій та не отримають належного відшкодування заподіяної шкоди в результаті виробничої травми або професійного захворювання.
  Отже звертаємо увагу роботодавців, краще одразу все зробити так як того вимагає чинне законодавство, чим сплачувати штрафні санкції за своє байдуже ставлення до працівників.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 16:57