• 11Жов

  P81010-15152510 жовтня в Харківської обласної державної адміністрації, відбулося засідання комісії з питань підвищення мінімальної заробітної плати, рівня оплати праці та легалізації зайнятості.

  В роботі комісії прийняла участь заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Олена Петренко.

  На комісії було розглянуто питання про стан реалізації Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р. «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

  Олена Петренко інформувала членів робочої групи про широку інформаційно-роз’яснювальну кампанію, яка проводиться в області серед роботодавців – щодо обов’язковості офіційного працевлаштування працівників та населення, переваг легальної зайнятості, а також про проведення масових заходів інспекційної діяльності на торговельних майданчиках, у торгово-розважальних центрах міста.

  Вона зазначила, що за п’ять днів проведення спільних інспекційних відвідувань, на Харківщині виявлено 167 працівників яких було допущено до виконання робіт без офіційного працевлаштування.

  P81010-151122(1)З першого жовтня до ДФС надійшло біля 30 тисяч повідомлень про прийняття на роботу працівників.   

  «Ми звертаємо увагу роботодавців, що такі інспекційні відвідування стосуються лише питання наявності офіційного працевлаштування найманих працівників», додала Олена Петренко.

  Довідка: Станом на перше жовтня, на підприємствах Харківщини при здійсненні інспекційних відвідувань виявлено 1420 працівників без належного оформлення трудових відносин. Загальна сума штрафу сягнула 80,2 млн. грн.. За недопуск до інспекційному відвідування з питань неоформлених трудових відносин на 10 підприємств накладено штрафи на суму 6,2 млн. грн. Легалізовано – 17563 працівника.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 17:24