• 09Жов

  DSCN4236Посадовими особами відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адмінпослуг Головного управління Держпраці у Харківській області було проведено виїзну консультацію на ВАТ НПП «ТЕПЛОАВТОМАТ».

  Під час проведення заходу працівникам ВАТ НПП «ТЕПЛОАВТОМАТ» були нагадані основні вимоги Законів України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», «Про загальну безпечність нехарчової продукції» від 02.12.2010 р. № 2735-VI, № 2736-VI та нормативно – правових актів з питань охорони праці.

  Основна увага, під час консультації, приділялась основним вимогам Технічних регламентів, що застосовуються до продукції, яка розповсюджується на торгівельних площах підприємців, та правових обов’язків розповсюджувачів і контролюючих органів під час здійснення перевірок продукції.

  Відповідно до вимог Технічних регламентів кожний виріб повинен мати:

  – інструкцію з експлуатації, збереження, очищення, обслуговування, в якій повинна міститися інформація щодо матеріалів з яких вироблено виріб, складових частин і запасних частин (у разі потреби), строку використання і періодичності проведення вимірювань (у разі потреби);

  – висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи;

  – експертизу перевірки типу;

  – декларацію про відповідність вимогам Технічного регламенту;

  – кожний виріб повинно бути промарковано знаком відповідності технічному регламенту, який повинен легко читатися і не стиратися протягом передбачувального строку служби;

  –  вимоги щодо опису та правил застосування знаку відповідності  технічним регламентам викладено у постанову КМУ «Про затвердження форми, опису знаку відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення» від 30.12.2015 р. № 1184.

  DSCN4238Працівникам  нагадали про відповідальність відповідно до  вимог ч. 3 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», яка застосовується до розповсюджувачів продукції.

  Так законодавством передбачені штрафні санкції у розмірі від 75 до 1500  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідно складає від 1275 до 25500 грн.

  З метою не допущення порушень діючого законодавства та забезпечення споживачів безпечною продукцією, фахівцями відділу було запропоновано звертатися до посадових осіб ГУ Держпраці у Харківській області за  консультаціями та роз’ясненнями з приводу будь-яких питань  державного ринкового нагляду, що виникають під час здійснення торговельної діяльності.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 14:31