• 03Сер

  IMG-05e753af7de822d99ffd4f3afac9d5db-VПосадовими особами відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адмінпослуг проведено виїзну консультацію на ТОВ «ЕНЕРГООБЛАДНАННЯ».

  Під час проведення заходу працівникам ТОВ «ЕНЕРГООБЛАДНАННЯ» були нагадані основні вимоги Законів України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», «Про загальну безпечність нехарчової продукції» від 02.12.2010 р. № 2735-VI, № 2736-VI та нормативно – правових актів з питань охорони праці.

  Основна увага під час консультації приділялась основним вимогам Технічних регламентів, що застосовуються до продукції, яка розповсюджується на торгівельних площах підприємців, та правових обов’язків розповсюджувачів і контролюючих органів під час здійснення перевірок продукції.

  Відповідно до вимог Технічних регламентів кожний виріб повинен мати:

  –  інструкцію з експлуатації, збереження, очищення, обслуговування, в якій повинна міститися інформація щодо матеріалів з яких вироблено виріб, складових частин і запасних частин (у разі потреби), строку використання і періодичності проведення вимірювань (у разі потреби);

  – висновок державної санітарно – епідеміологічної експертизи;

  – експертизу перевірки типу;

  – декларацію про відповідність вимогам Технічного регламенту;

  – кожний виріб повинно бути промарковано знаком відповідності технічному регламенту, який повинен легко читатися і не стиратися протягом передбаченого строку служби;

  – вимоги щодо опису та правил застосування знаку відповідності  технічним регламентам викладено у постанову КМУ «Про затвердження форми, опису знаку відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення» від 30.12.2015 р. № 1184.

  IMG-9d554698bbe6fd3f5603d15d954a381c-VПрацівникам також було нагадано про відповідальність відповідно до  вимог ч. 3 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», яка застосовується до розповсюджувачів продукції.

  Так законодавством передбачені штрафні санкції за  такі основні порушення як, розповсюдження продукції, на якій відсутній знак відповідності технічному регламенту; розповсюдження продукції без декларації про відповідність; розповсюдження продукції, щодо якої неналежно застосовано знак відповідності технічному регламенту; недодержання умов зберігання продукції. Розмір штрафних санкцій за ці порушення коливається від 75 до 1500  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1275 та 25500 грн. відповідно.

  З метою не допущення порушень діючого законодавства та забезпечення споживачів безпечною продукцією фахівцями відділу була запропоновано з приводу будь-яких питань з державного ринкового нагляду, що виникають під час здійснення торгівельної діяльності, звертатися до посадових осіб  Головного управління за  консультаціями та роз’ясненнями.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 12:24