• 02Сер

  IMG_20180725_131809_HDRГоловним управлінням Держпраці у Харківській області для роботодавців Харківщини спільно з Харківським міським центром зайнятості проведено семінар на тему «Ефективне працевлаштування спеціалістів, професіоналів з числа осіб з інвалідністю. Зміни в трудовому законодавстві. Попередження професійних захворювань»

  В роботі семінару прийняли участь представники 18 установ, організацій, підприємств різних форм власності, в т.ч.  КП «Тролейбусне депо №2», ТОВ «ХПАС», ТОВ «Проммережі», КП «Харківський метрополітен»та інші.

  Під час семінару присутні були ознайомлені зі змінами в трудовому законодавстві. Зазначено, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» в частину 3 статті 24 КЗпП України було внесено зміни, а саме: працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органом, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  Також роз’яснено особливості працевлаштування інвалідів відповідно до вимог законодавства України. Зазначено, що підприємства, які використовують працю інвалідів, зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.

  У випадках, передбачених законодавством, роботодавець зобов’язаний організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування інвалідів відповідно до медичних рекомендацій медико-соціальної експертної комісії. У разі зміни рекомендацій за рішенням наступного МСЕК у працівника-інваліда, вносити відповідні коригування в умови, характер або режим праці.

  IMG_20180725_131658_HDRБуло наголошено, що залучення інвалідів до надурочних робіт і робіт у нічний час можливе лише за їх згодою та за умови, що це не суперечить рекомендаціям медико-соціальної експертної комісії.

  Для більш ефективного вирішення питання щодо працевлаштування інвалідів роботодавцям необхідно налагодити взаємодію із службою зайнятості в частині розширення банку даних про вільні робочі місця для працевлаштування інвалідів, підвищення якості вакантних місць для осіб з інвалідністю з урахуванням рекомендацій щодо їх трудової реабілітації, визначеної МСЕК. Необхідно сприяти формуванню позитивної громадської думки щодо праці та зайнятості осіб з  інвалідністю.

  Під час проведення семінару було також обговорено питання профілактики професійних захворювань, зокрема розглянуто питання необхідності дотримання галузевих норм видачі спецодягу, спецвзуття та засобів індивідуального захисту, у частині своєчасності, повноти та їх відповідності. Обговоренні питання організації та проведення попередніх та періодичних медичних оглядів працівників певних категорій.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 17:40