• 27Лип

  58d1ab0787e1c.imageЗа фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору на суб’єкт господарювання, що здійснює свою діяльність у Харківській області, керуючись абзацом 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України, накладено штраф у розмірі 384000,00 гривень.

  Роботодавець оскаржив постанову про накладення штрафу до судів першої та апеляційної інстанцій. Останні визнали постанову обґрунтованою та законною.

  В липні 2018 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув касаційну скаргу суб’єкта господарювання.

  Верховний Суд погодився із висновками судів попередніх інстанцій, що договори укладені суб’єктом господарювання з фізичними особами мають ознаки трудового характеру та у межах спірних правовідносин позивачем не дотримано вимог статті 24 КЗпП України в частині обов’язкового укладання трудових договорів у письмовій формі шляхом укладення договору (контракту), або видання наказу, або розпорядження та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України

  Отже, постанови про накладення штрафу про накладення на суб’єкт господарювання штрафу у розмірі 384 000,00 гривень на підставі абз.2 частини другої статті 265 КЗпП України є правомірною.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 15:57