• 26Лип

  thumb-newsDocument-564x376-51e526 липня відбулося засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації за участю заступника голови ХОДА Михайло Черняка,  директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрія Шпараги, заступника начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Олени Петренко та голів об’єднаних територіальних громад.

  Працівники установ соціального захисту населення, керівники районів та ОТГ обговорили пріоритетні напрями сфери, підбили підсумки роботи та окреслили перспективи.

  На засіданні було порушено питання легального працевлаштування, рівня тіньової зайнятості на підприємствах Харківщини та стан роботи, яка ведеться у цьому напрямку.

  За словами заступника голови ХОДА, наразі проводиться активна робота з детінізації та легалізації робочих місць. При цьому він відзначив, що важливо не тільки змінювати систему взаємовідносин dscn6685-3648x2736-f383працедавців з працівниками, але й працювати над зміною сприйняття цих питань кожною людиною.

  Олена Петренко зазначила, що основним інструментом в роботі Держпраці є превентивні заходи та відповідна роз’яснювальна робота. Так, наприклад, на станціях та у вагонах метрополітену, в міському транспорті, на автостанціях та залізничних вокзалах області, в аеропорту Харкова було розміщено листівки щодо легалізації праці. Регулярно в великих супермаркетах та торгівельних центрах міста проводяться флешмоби на тему: «Скажи ні зарплаті в конверті!».

  На цей час в ефірах радіостанцій, на автостанціях та залізничних вокзалах області транслюється аудіоролик стосовно офіційного працевлаштування.

  Також ведеться робота з органами місцевого самоврядування в цьому напрямку.  6 червня проведена колегія ГУ Держпраці, на якій проаналізовано роботу інспекторів праці органів місцевого самоврядування. За результатами колегії, інформація про стан реалізації органами місцевого самоврядування функцій державного контролю за додержанням законодавства про працю, направлена 24.07.18 022на Голову Харківської ОДА щодо активізації роботи інспекторів праці органів місцевого самоврядування.

  Крім превентивних заходів Головним управлінням також проводяться інспекційні відвідування. «Так 12 липня проведене інспекційне відвідування на будівельних майданчиках одного із суб’єктів господарювання, під час якого виявлено 45 працівників без укладення трудових договорів, з них 7 це діти, що є неприпустимим. На сьогодні   інспекційні відвідування  з питань  легалізації робочих місць здійснюються щоденно, в тому числі спільні з правоохоронними  органами, фіскальною службою», розповіла Олена Петренко.

  В 2017 році за результатами інспекційних відвідувань на підприємствах Харківщини виявлено 100 працівників без належного оформлення трудових відносин, а вже у першому півріччі 2018 року виявлено понад 1000 працівників без належного оформлення трудових відносин. До 35 суб’єктів господарювання застосовані штрафні санкції на суму майже 25 млн.грн.

  Михайло Черняк нагадав, що Харківщина вже третій рік поспіль є одним з лідерів в Україні за показниками соціально-економічного розвитку.

  Автор: ГУ Держпраці у Харківській області, 17:44