• 12Чер

  Всесвітній день боротьби з дитячою працею відзначають 12 червня. Свято було встановлено за рішенням Міжнародної організації праці, яка бореться з проявами експлуатації дітей на різних рівнях.

  Перші заходи, присвячені цьому дню, пройшли в 1997 році. Спочатку вони проводилися тільки в Осло та Амстердамі, але згодом привернули увагу всієї світової громадськості.

  Глобальні зусилля до ліквідації дитячої праці сьогодні докладають представники різних країн. Під егідою Міжнародної організації праці надається підтримка та допомога дітям, які стали жертвами незаконного використання їх праці.

  2Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці  від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованою Законом України від 05.10.2000 № 2022-III, кожна держава має негайно вживати ефективних заходів щодо забезпечення в терміновому порядку заборони та ліквідації найгірших форм дитячої праці.

  Державний нагляд  за дотриманням законодавства про працю підприємцями, та фізичними особами, які використовують найману працю, зокрема, з питань використання праці неповнолітніх здійснює відділ з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно – правових актів Головного управління Держпраці у Харківській області.

  Також цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління». Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею.

  День боротьби з дитячою працею переважно спрямований на пробудження свідомості дорослого населення, яке і є головним експлуататором дітей!

  Головним управлінням Держпраці у Харківській області в рамках Угоди про співпрацю із Харківським обласним центром зайнятості, Службою у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації, налагоджено систематичне взаємне інформування про підприємства, на яких використовується праця неповнолітніх.

  3Фахівцями Головного управління Держпраці у Харківській області роботодавцям постійно надаються роз’яснення щодо дотримання чинного законодавства про працю стосовно праці неповнолітніх працівників. Недопущення до роботи неповнолітніх без належного оформлення трудових відносин.

  Також, з  нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею Головним управлінням Держпраці у Харківській області серед випускників закладів освіти та серед школярів у таборах відпочинку на базі закладів середньої освіти проведені заходи щодо майбутнього працевлаштування.

  Автор: backup, 13:45